meditace kolibřík

Meditace – vstup do světa energií.

"Žádný problém nemůže být vyřešen na stejné úrovni myšlení, která jej stvořila"

Albert Einstein

Cílem meditace Kolibřík je uzdravení. K uzdravení vede vždy nějaká cesta a Kolibřík je jednou z nich.

Meditace Kolibřík je vhodná jak pro začátečníky tak i pokročilejší. Je vypracovaná tak, abyste si pak uměli zameditovat sami a na jakoukoli meditaci. Naučíte se rychle dostat do stavu, kdy má meditace hojivé účinky.

Nemusíte navštěvovat a trávit měsíce mezi šamany v pralese, nemusíte jezdit na posvátná místa v Tibetu nebo na překrásné místo Machu Picchu. Nebo se hledat na poutních cestách a místech. Není to věc vyvolených. V dnešní době je důležité nalézt sebe právě v místě, kde žijete. Před ničím ani nikým neutečete a už vůbec ne před sebou samotnými. Proto kladu velkou důležitost na práci na sobě a začít tady a teď. Nikdy nenastane ten správný čas. Ten správný čas je teď a tady. A právě proto.

"Kdo má kontrolu sám nad sebou, je mocnější než ten, kdo vládne celému světu."

Vybrala jsem si název Kolibřík, protože tento ptáček představuje vše, co se v meditaci naučíte a zažijete.

V meditaci Kolibřík se budeme hodně věnovat srdeční čakře, ale i ostatním čakrám. Té srdeční nejvíce.

Dále se budeme věnovat vděčnosti – jako nejvyšší povznášející emoci, kterou můžete procítit.

Kolibřík také představuje velkého makáče. Každý rok vyráží na dalekou cestu z Brazílie do Kanady. Přitom se na velký zaoceánský let vůbec nehodí. Představuje odvahu vydat se na dalekou cestu. Kolibřík Vám ji poskytne a doprovodí Vás k úspěchu. Následně se můžete napít sladkého nektaru Vašeho života. Živá stvoření chtějí zkoumat a objevovat. Tento instinkt je přirozený každému z nás. Popřeme-li volání kolibříka, začneme umírat. 

Jestliže upřednostníme pohodlí před objevováním nebo potlačíme volání duše po růstu, začneme chřadnout. Jakmile v sobě znovu probudíme velký instinkt učit se a zkoumat, naše životy budou méně všední a stanou se grandiózními.

Než přijdete na meditaci Kolibřík, najděte v sobě tu nejhlubší negativní emoci. Dejte si tu práci a popište ji. Nazvěte ji. Není potřeba se rýpat v minulosti, jen pojmenujte emoci, které se chcete zbavit. Může to být hněv, strach, zlost, vztek atd. Každá tato jednotlivá emoce má ještě doprovodné emoce. Ty zmizí spolu s hlavní emocí, po meditaci.

Dále si připravte pozitivní emoci, kterou ji nahradíte. Velmi doporučuji "vděčnost". Je to stav, který je pro mozek signálem, že už se situace děje nebo už se stala. Vděčnost budete potřebovat při třetí části Kolibříka. A abychom mohli procítit vděčnost, budeme se první dvě části meditace věnovat srdíčku – našemu velkému bubeníkovi.

V první části Kolibříka se budeme věnovat svalovému testu s tím, že jsem si ho přizpůsobila tak, abych Vám mohla pomoci najít a opravit jednotlivé čakry. Začneme otevírat srdeční čakru.

V druhé části pomocí srdeční čakry budeme otevírat a čistit další čakry, pěkně jednu po druhé. Doporučuji si přečíst nějaké informace o čakrách – najdete i na mém blogu - odkaz zde.

V poslední části meditace budeme meditovat. Je to společná práce. Abychom dosáhli změny, je potřeba, abyste se stali více energii a méně tělem. Postupně budeme mysl odpojovat od fyzického těla a Vy se dostali na nízké vlny theta. Pak je možné provést efektivně změny v mozku – v neuronové síti. Odevzdáte svou negativní emoci, necháte ji odejít a nahradíte ji Vaši novou myšlenkou, záměrem a povznášející emocí. (doporučuji si nachystat představu např.: hojnosti, lásky, sebelásky, úspěchu ať už v práci, v rodinném životě či koníčku, nastolení zdraví, uzdravení atd.). Následně celý proces potvrdíme emocí vděčnosti.

Celý proces trvá cca 3 hodiny.

POZN.: doporučuji si k novému záměru vybrat Vaši oblíbenou písničku nebo více písní. Takovou, co si pouštíte nahlas v autě a zapomenete na čas a na problémy. Takovou, u které každá Vaše buňka v těle začne tančit. Budete ji potřebovat na svou následující práci se sebou. Např. u meditace při chůzi.

Po meditaci budete mít čas na relaxaci. Čas na to, aby si energie hezky sedla.

Ano, z meditace budete vstávat jako jiný člověk. Abyste si tuto změnu udrželi, bude potřeba Vašeho času, píle, odhodlání, odvahy a touhy. Bude potřeba novou změnu trénovat a trénovat. Největším nepřítelem se stane Vaše prostředí. Proto doporučuji si na den meditace Kolibřík vzít volno a ideálně i následující den. Udělejte si z toho čas pro Vás, můžete čas vyplnit tím, co jste zanedbávali – a to jste vy sami. Kdo Vaši změnu jistě velmi ocení jsou děti a Vaše domácí zvířata. Protože budete na jejich vlnách "podivna", na vlnách, při kterých se stávají zázraky "uzdravení".

Někdo to dokáže hned při meditaci, někdo na to potřebuje více času. Proto Vám po meditaci řeknu, jak a co trénovat.

Bonus: během meditace Kolibřík Vás naučím jednoduchou dechovou techniku na okamžité zklidnění a rozproudění mozkomíšního moku – aktivace amygdaly. Dále Vás naučím jednoduchou techniku při svalovém testu, jak si správně v mozku uložit např. "mám se rád/a" a propojit pravou a levou hemisféru.


Moc se na Vás těším.

Eva

*Tento text budu průběžně doplňovat.

Meditace při chůzi:

Doporučuji začít v přírodě. Zastavte se. Zavřete na chvíli oči. Levou ruku si položte na Vaše překrásné srdce a párkrát proveďte "šamanský dech" (naučím Vás ho v meditaci Kolibřík). Následně prociťte srdeční čakru a představujte si, jak její energie krouží kolem srdce, pak kolem Vašeho hrudníku. Dále ji vysílejte kolem sebe, do prostoru. Vykročte. Dívejte se tzv. "do blba". Jen prociťujte tu krásnou energii, která proudí z Vašeho srdce. Prociťujte vděčnost. Pokud chcete, pusťte si do sluchátek svou oblíbenou písničku nebo oblíbený playlist. Pokuste se být v tomto stavu co nejdéle. A trénujte to. Zkoušejte. Nevzdávejte to.


Odkazy na články k meditaci:

Čakry, energetická páteř našho těla

Sedm srmtelných hříchů, sedm ctností

Proces hojení a uzdravení

Vědomá a podvědomá mysl

Sledujte mě na IG