Proces hojení a uzdravení.

19.01.2024

Než začnu s popisem, ráda bych Vám chtěla sdělit, že nejsem kouzelnice, abych Vás vyléčila za jedno sezení, mávnutím kouzelné hůlky. (mám na to svoje pomocníky...ale...). Je dobré si uvědomit, že ten, kdo Vás uzdraví jste vy sami. Víte, mezi lidmi panuje taková zvláštní morálka. Onemocníte, jakoby náhle a utíkáte k doktorovi. A tam řeknete co Vás trápí, co Vás bolí. Dyť jste doktoři, musíte mi pomoct! Dostanete nálepku, šuplík s názvem nemoc. Možná i několik šuplíků. Smiřujete se s tím, utvrzujete se, že ostatní jsou na tom stejně ne-li hůř. Posilujete si tím své mozkové neurony nazvané - jsem nemoc. Začnete vytvářet začarovaný kruh mezi Vaši nemocí, doktory, fyzioterapeuty, lékárnou atd.

Proces hojení a uzdravení má svá pravidla. Můžete si pod tím představit pravidla deskové hry. Ano, umím Vám urychlit hojení, ano umím Vám ulevit od bolesti. Vždy Vám řeknu příčinu Vašich bolístek. Dobiju baterky. Posílím jednotlivé orgány atd. Co je ale nejdůležitější je to, jak s tím budete dále hospodařit. Co změníte. Jestli to opravdu myslíte opravdicky. Jen zdůrazním, že ta opravdovost je moc moc důležitá pro to, abyste se začli hojit. Pokud to promarnítě, vlastně je mi to fuk, co mě spíše zajímá je to, že to nevzdáte.

Tradiční čínská medicína říká, že nemoc by se měla léčit min. polovinu doby, co se neléčila převedeno na měsíce. TČM počítá s Vaší spolupráci. 

V žádné medicíně (*) ať už je západní nebo východní nefunguje styl: "tak tady mě máte a starejte se, hlavně ať je mi rychle dobře" Cítíte v tom jistou aroganci? Bezmoc? Strach? Zoufalství?

*(trošku je to tak nastaveno v západní medicíně, ale i tam lékaři předpokládají spolupráci, změnu z Vaší strany).

Přesně tyto pocity nás vedou k NEMOCEM = NegativníEMOCE. Další nešvar, který jistě znáte je ten, že se Vám uleví a Vy polevíte. Víte, časem jsem pochopila, že život je tvořivá hra, kreativní a zábavná. A jsem nesmírně vděčná že vím, že se budu a chci učit celý život. A co víc, už si ho tvořím tak jak chci aby byl, protože už takový je. (více v meditaci)

Je dobré pochopit, že proces léčení opravdu stojí na Vás. Zda to myslíte vážně a máte odvahu místo strachu, máte sílu místo slabosti, máte vize místo lenosti. Můžete tisíckrát spadnout, důležité je se vždy zvednout a začít. Znovu a znovu. Vždy budu stát při Vás. A podporovat.

Abyste dosáhli jakékoli změny, je třeba si na sebe udělat ČAS. Už jsem párkrát zmínila, že chystám fajnou meditaci, při které neodejdete stejní, tak jako jste do ní vstupovali. Zasejeme semínko. A stejně jako u hojivých masáží i tady bude záležet na Vás, jak se o to semínko budete starat. Budu stát při Vás a podporovat.

Doporučuji si přečíst článek sedm srtelných hříchů a sedm ctností. I zde naleznete odpovědi. Pokud se chcete změnit, pojmenujte svou nejvíc udusanou emoci, kterou máte uloženou v těle. Je to takové tabu, o kterém nikdo jiný než vy neví.

V meditaci se naučíme tyto negativní emoce pojmenovat, poslat pryč a vyměnit za ty, které si vyberete Vy.

Když chceme posílit svaly, budeme je posilovat. Když chceme posílit neuronové spoje, budeme je posilovat. Tréninkem.

Tohle a ještě více v připravované fajné meditaci. Další možná cesta, která vede k Vašemu uzdravení.

Děkuji.

S úctou a pokorou

Eva