konzultace

Další důležitou součástí mé práce jsou konzultace. Ty se dějí před a po masáži nebo bez masáže. Před masáži si řekneme co Vás trápí. Následně Vám řeknu postup, jak s Vámi následující minuty budu pracovat. Postup je u každého jiný a individuální.

Nejčastější příčiny Vašeho příchodu jsou např.: různé bolesti, ať už akutní, chronické nebo trvalejšího rázu. Bolesti zad (krční páteř, hrudní páteř - mezi lopatkama, bedra, kříže, kyčel). Bolesti kloubů, svalů a šlach. Problémy s látkovou výměnou: žaludek, žlučník, tenké a tlusté střevo, játra - překyselení organismu.  Vylučovací systém (ledviny, močový měchýř, vaječníky, prostata).  Lymfatický systém (slezina, mandle, brzlík, kostní dřeň, lymfatická tkáň v orgánech). Dále oběhový systém (migrény, bolesti hlavy, studené ruce a chodidla, křečové žíly, srdce). Jizvy a pooperační stavy. 

Nervový systém. S tím také souvisí hlava - mozek. A přicházím k psychosomatice nemocí a autoimunitním nemocem. Těm se budu věnovat zvlášť v článku na blogu.

Psychika hraje velikou roli našeho zdraví. Proto zahrnuji k masážím také konzultace. Věřte nebo ne, skládáme se z těla a duše. A o duši je potřeba pečovat stejně jako o tělo. Navzájem se ovlivňují. A je potřeba je mít v harmonii, abychom dosáhli plného zdraví. Před masáží probereme vše, co je potřeba a co budete chtít nakousnout.

Po masáži si při šálku dobrého čaje řekneme co se dělo při masáži, jak jste se cítili, co jste cítili (běžné pocity při masáži - silné teplo, příjemné brnění, tlak, chlad, u lidí, co nejsou příliš uzemnění, zažívají pocit, že letí, plavou nebo běhají s lehkostí). Je to různé. Někdy můžete cítit bolest. A já říkám, že když u mé masáže něco bolí, tak se to hojí. Právě totiž probíhá regenerace průchodnosti energetického bloku a energie se proráží dál a hlouběji. 

Někdy je blok tak silný, že použiji moxovací doutníky nebo tělové svíce. Pokud se energetický blok neodstraní nemá cenu přecházet k mechanické masáži - ta by jen uškodila. Funguje to tak, že pokud se en. blok neodstraní a masíruje se bolavé místo, bolest se jen rozproudí a zintenzivní. Představte si hráz na řece a teď tlačíte např. pístem vodu směrem k hrázi, Voda představuje sama o sobě obrovský tlak na hráz a píst ji ještě zvyšuje. 

Proto se nejdříve věnuji těmto energetickým blokům a jejich odstranění. Dále Vám řeknu příčinu Vaši bolesti nebo problému, se kterým jste za mnou přišli.

 Při konzultaci bez masáže si čaj užijeme taky. A nejen to. Nahlédneme na jádro Vašeho problému a prozkoumáme ho tak trošku z výšky. S nadhledem a klidem. Protože v klidu přichází všechny odpovědi. Nejvíce probíraná témata jsou: práce, rodina, vztahy, aktuální dění, práce na sobě apod.

Těším se na Vás

Attraversiamo 😇🌻