Stres a strach - jejich neblahý vliv na zdraví ženy. Jak v tomto případě fungují masáže?

28.02.2023

Stres a strach. Spolu velmi rádi spolupracují a navzájem se doplňují. Naše tělo vydrží hodně. Někdy si říkám, jestli je to dobře :). Vlivem doby, životního tempa a životního stylu, se náš život během posledních několika desítek let zcela proměnil. Odráží se to jak na naší psychické tak i fyzické stránce. Narušení rovnováhy vlivem psychické zátěže se začíná ukazovat na našem těle. A začínáme řešit různé problémy, které s tímto souvisí.

Uvedu pár příkladů, kdy je potřeba srovnat nerovnováhu organismu. A pokusím se je popsat. Je jasné, že každá žena je jiná a příčina může být jinde. Začnu klasickou větou, je třeba se vyhýbat stresu. Někdy to vypadá, že je to nereálné. Neumíme to, nejde to. A nebo si to vlastně ani neuvědomujeme, myslíme si, že jsme v pohodě. A nevíme, proč se nám dějí různé tělesné negativní změny. Třeba se snažíme, chodíme na různá cvičení, dáváme si různá předsevzetí, pouštíme relaxační hudbu...a ono furt nic. Ženské, změna jde zevnitř ven. Je dobré se naučit vnímat své tělo. Svou energii a naučit se být v klidu. Pokud budete mít zájem, můžu Vás to naučit nebo spíš vést a práce je pak na Vás.

Nezapomeňte, že změnu uděláte pouze Vy samy. Nikdo jiný to neudělá i kdyby se na hlavu stavěl.

Až se naučíte pracovat se stresem, odpadnou i různé strachy. Začne Vám zase zdravě proudit životní energie a Vy budete mít více síly a vitality.

Pokud jsme pod tlakem, stresem vznikají tyto disbalance: hormonální, psychické a fyzické.

Celé naše tělo je jako obrovská továrna. Pokud se v továrně pokazí jedna část, má to vliv na celé její fungování. Celý náš systém je propojený: nervový, cévní, lymfatický, hormonální atak dále.

Dost bylo omáčky, kouknem jak to teda je.

Pokud jsme ve stresu, může se nám rozhodit hormonální hladina. Není to jen o estrogenu. Často trpí nadledvinky, které nám pomáhají pracovat se stresem a vylučují stresový hormon kortizol. Pokud se nám nadledvinky unaví - protože musí stále vylučovat kortizol, jsme více unavení, více se nám ukládá tuk, máme problémy s usínáním, velkou chuť na slané, neschopnost vypnout mozek, menstruační problémy, trápí nás menopauza atd.

S tím souvisí diety. Chcete zhubnout a nejde to? Můžete se snažit jak chcete, sice zhubnete, ale dieta se nedá držet celý život, že? K tomu si přidejte náročnou práci, domácnost a děti. (stres v práci, rychle domů, rychle na kroužky, uvařit, uložit děti). No a zaděláváte si na problém s páteří, ledvinami a s klouby. Tělo se dostává do ještě většího stresu. Můžou se objevit různé alergie, ekzémy apod.

Překyselení organismu, je v této době docela velký strašák, který se nemusí hned projevit. Náš organismus musí být stále v harmonii a naše tělo dělá všechno pro to, aby to tak bylo a abychom přežili. Tím ho, ale moc moc zatěžujeme. Velké procento populace překyseluje svůj organismus. Pitím sladkých nápojů, alkoholu, jídla a nezdravým produktů rychlých občerstveních. Negativní dopad je odvápňování organismu.

Je dobré si najít vyváženost a to ve všech aspektech života. Každý extrém je prostě extrém a zatěžuje naše tělo i ducha.

Dostávám se k tématu plodnosti. Některé ženy nemohou otěhotnět a navštěvují různá centra. Díky těm se jim to daří/nedaří. Víte, většinou se snažím najít nejjednodušší cestu, ta ale nemusí být snadná. Pokud se Vám nedaří otěhotnět, má to svůj důvod. Pokud už léta užíváte antikoncepci, tak Vaše tělo je nastaveno takto: nesmím a nechci otěhotnět. Vysadíte prášky a čekáte, že se Vám to podaří hned? Nebo do roka, do dvou let? Někomu se to podaří někomu ne. Je potřeba nachystat tělo na změnu a pokud jste sama ve stresu, honíte se za něčím, nejste v klidu - asi to nepůjde. Zkuste si představit, že zasadíte tulipány na poušti. Myslíte, že se chytnou? Je potřeba připravit úrodnou půdu, pak to půjde.

Pokud jsme pod tlakem, není divu, že se nám objeví migrény, úzkosti, máme nízké sebevědomí. Nemáme na sebe čas.

Tak já Vám něco řeknu: nechcete si na sebe udělat čas? OK, ti nahoře Vám ho zajistí. Ale nebudou to lázně ani relax u moře. :) Nedivte se pak svým "nemocem".

 Dodržujte pitný režim. Když Vám řeknu, že máte pít 3l denně těkutin, tak je to pro Vás nepředstavitelné. OK. Tak píjte 1l a postupně přidávejte. Mějte se sebou trpělivost. Každá změna si žádá ověření a pokud začnete něco měnit, hned Vám příjdou zkoušky, jestli to myslíte vážně.

Každé učení, ať je to ajurvéda, jóga, reiki, tai - chi, TČM, má své představitelé, ale stejně pracují s tím stejným materiálem a to jsme my, lidé. Pracují se stejnou energii, jen ji jinak popisují, jinak s ní pracují. Princip je stejný. Energie člověka - ženy je daná. A má být v harmonii. Má být láskou a pokorou.

Nedávno jsem narazila na tuto úžasnou větu, taky zní jednoduše, ale snadná není:

"není třeba příliš vychovávat. je třeba hezky žít. dítě se přidá."

Mějte se krásně.

No a co ty masáže? Rozbourávají různé energetické blokace, díky kterým Vaše tělo nefunguje správně, podporují jednotlivé orgány a buňky. A hlavně - přemlouvají orgány a buňky k tomu, aby pracovaly tak jak mají. Ovlivňují hormonální systém, psychiku a fyzično.

pozn.: tohle téma je tak rozsáhlé, že se budu věnovat jednotlivým problémům zvlášť a konkrétněji.

Děkuji.