Psychika a energetická masáž. Jak to teda funguje?

31.03.2023

Začnu psychikou. To, jak prožíváme životní situace a jak na ně reagujeme svým chováním, ovlivňuje naše zdraví.

Psychika může za 70% nemocí, strava tvoří 20% a zbylých 10% neumíme a ani nemůžeme ovlivnit. 90% příčin nemocí máme ve svých rukou. Teda spíš v hlavě...

Mozek - je to takový náš velín, který spolupracuje s ostatními orgány a systémy. Je propojen s každou buňkou a každým orgánem v těle. Takže je dobré mít ho pod kontrolou. Dost často se setkávám s tím, že je to opačně. Mozek řídí nás a my jedeme jako setrvačník.

Vysvětlím, uvedu příklad: ráno se vzbudíte, otevřete oči a už Vám běží desítky myšlenek, které vůbec neovládáte. Než se dostanete např. do kuchyně, tak už jsou to další desítky myšlenek. A tak to jde celý den. Dokonce máte naplánováno co budete dělat několik dní dopředu. A i o tom stále přemýšlíte a žijete spíše v budoucnosti nebo minulosti. Nedokážete si užít ani ranní čaj nebo kafe, snídani, oběd nebo večeři. Sice jíte, ale myslíte na to co budete dělat až to dojíte nebo dokonce co budete dělat za 2 dny. Jste zrychlení a ve výsledku toho neuděláte víc, než člověk, který je v klidu a řeší věci s nadhledem. Nebo možná toho uděláte víc, ale co z toho je opravdu důležité? Místo toho, abyste si užili dobrou snídani, pokukujete po zdánlivě neuklizené místnosti. Ubíráte si prožitku u snídaně, jste nervózní dokud vše není ťipťop. Jediný, kdo tohle řeší jste vy sami. Zaděláváte si na problémy s obsesí a různými dalšími strachy.

Možná si myslíte, že je to správně a že jinak by to nešlo, nebyly byste to Vy, prostě jste takoví apod.

Přebytečné a zbytečné myšlenky zahlcují mozek, zbytečně ho unavují a co je důležité, myšlenky tvoří emoce a emoce velmi efektivně (pozitivně i negativně) ovlivňují naše zdraví.

Tak schválně, zkuste 5 až 10 minut pozorovat Vaše myšlenky. Uvědomovat si je :D

Je fajn naučit se myšlenky cenzurovat. Není to snadné, ale stojí to za to. Vaše zdraví Vám dříve nebo později poděkuje. S čistou hlavou je radost žít :).

O psychosomatice nemocí je už napsáno hodně.

Za mě, ideální je, když máte srdce, duši a mozek v harmonii.

Dost často to tak není! Máte obavy, že když budete upřímní, tak můžete někoho zranit. Bojíte se šéfovi říct, co si myslíte, protože by Vás mohl vyhodit? Pak se cestou z práce užíráte nesmyslnými myšlenkami a výčitkami, které Vás zase jen obtěžují. Nebo se snažíte každému zavděčit a neumíte říkat "NE" - s největší pravděpodobností trpíte na bolesti krční páteře. Těch příkladů, kdy nekooperuje srdce, duše a mozek, jsou stovky.

Dávejte si pozor na ego, to je dost často zaměňováno za sebevědomí. Každý máme ego, jen je dobré ho mít také pod kontrolou, aby moc nevykukovalo. Právě egoističtí lidé mají velmi často nízké sebevědomí.

Každý z nás je jiný a jedinečný. Každý z nás unese jinou nálož psychické zátěže. Je potřeba ubírat zátěže a přidávat radostných okamžiků. Psychika je mocná čarodějka a není problém se propracovat k autoimunitním nemocem nebo různým syndromům. Myslím si, že některé nemoci nejsou až tak geneticky dědičné, jak se třeba uvádí. Příklad: bolesti hlavy/migréna - když mi někdo řekne, že to má dědičné, že už babička trpěla na migrény, maminka taky a Vy taky, tak to neznamená, že je to dědičné. To, co se opakuje, jsou nesprávné/nezdravé vzorce chování a prožívání.

Autoimunitní nemoci - tady si myslím, že příčina je většinou v nějakém šokovém prožitku, které tělo prodělalo a bylo v tu dobu velmi oslabené. Tělo začně bojovat samo proti sobě. Rozhodí se homeostáza (vnitřní harmonie) a je potřeba ji postupně dostat do rovnováhy. Psychika Vám v tom může hodně pomoci.

Jak ovlivňuje energetická masáž Vaši psychiku?

Při hojivé energetické masáži začínám vždy u hlavy. Má to svůj smysl. Otvírám si tím Vaši korunní čakru, abych mohla pracovat s celým Vašim tělem. Vy se postupně uklidníte, myšlenky se zpomalí a můžu začít "rentgenovat" Vaše fyzické a duševní tělo. Zároveň probíhá dobíjení energie tam, kde je potřeba a naopak, kde je přebytek energie tam ji ubírám. Taky pracuji s yin a yang energii jednotlivých vnitřních orgánů. Dále odblokovávám energetické dráhy a nacházím akupunkturní body, které je potřeba ošetřit - buď stačí mé ruce nebo použiju moxovací doutníky nebo tělové svíce. 

Někdy je potřeba tělo očistit od negativní energie, kterou si nějakou dobu nese - pak použiji smotek bílé šalvěje nebo pelyňkový doutník na moxování. Nastartuje se proces hojení fyzického i duševního těla. Po této hojivé masáži se budete cítit....různě, je to dost individuální.

Důležité je, že Vaše srdce, duše a mozek budou v souladu a budete se cítit bez tíže. V harmonii.