Páteř, náš životní hromosvod. Bolesti krční a bederní páteře

23.11.2022

Člověk je tak úžasný a dokonalý systém. Celý vývoj od početí, narození a růstu je naprostý zázrak. Jsme tak moc napojeni na přírodu, její energii a zdroje, že si to ani neuvědomujeme. Nějak jsme to zapomněli. Zapomněli jsme, že život je krásný, že jsme tady, abychom si to fakt na plné perdy užili. Místo toho si užíváme konzumního života, na který není naše tělo vůbec stavěné.

Bolesti zad zná snad každý. Naše páteř trpí. Je vyvinuta tak, abychom mohli chodit, běhat a ležet (spánek). Rozhodně není stavěná na dlouhé sezení. A hodně rychle jsme zlenivěli. Přestali jsme se zdravě hýbat, na jednu stranu se naše životy zrychlily (práce, rychle nakoupit, rychle uvařit, rychle úkoly do školy, rychle zavést děti na kroužky...), ale na druhou strašně stagnovaly (pohyb na čerstvém vzduchu, horách, procházky, výlety každý víkend...). 

Naše tělo není terminátor, aby vydrželo všechno. Ale bohudík/bohužel vydrží až moc moc moc. Má neskutečné regenerační schopnosti, ale do času. Bolest páteře patří mezi nejčastěší a každý ji snad zná... Páteř, stejně jako další kosti, klouby a orgány mají jednu neskutečnou vlastnost, když už toho mají dost, prostě Vás paralyzují bolestí. Váš organismus to udělá proto, abyste si ještě více neublížili. 

Nepřemýšlíme na nad tím, co nám naše tělo říká. což je velká škoda. No jo, ale páteř spolupracuje s celým tělem, je propojena nervovými vlákny s každým orgánem v těle. Když pracuji s různými problémy s páteří, vždy je tam spojitost s jiným vnitřním orgánem. Každý obratel páteře je propojený s energetickou dráhou těla (meridiánem).

Krční obratle C1 a C2 společně zajišťují pohyb hlavy. Obratel C2 - ovlivňuje ho funkční okruh játra, žlučník, oči. Obratel C3 - ovlivňuje ho funkční okruh: ledviny, močový měchýř, uši. Obratel C4 ovlivněn okruhem: slezina, slinivka, žaludek, ústa.

Hrudní obratle. Obratel Th2 - ovlivněn okruhem: srdce, tenké střevo, rty. Obratel Th3 - ovlivněn okruhem: plíce, tlusté střevo, nos. Obratel Th4 a Th5 - ovlivněn okruhem: játra, žlučník, oči. Obratel Th6, Th7, Th8 - ovlivnění okruhem: slezina, slinivka, žaludek, ústa. Obratel Th9, Th10, Th11 - ovlivněn okruhem: ledviny, močový měchýř, uši. Obratel Th12 - ovlivněn okruhem: srdce, tenké střevo, rty.

Bederní obratle. Obratel - L1, L3: ovlivněn okruhem: ledviny, močový měchýř, uši.

Uvedu příklad: Nejčastější bolestí páteře je bolest v oblasti krční a bederní páteře. Ony spolu velice blízce souvisí. Můžou se plynule přenášet jedna na druhou. Je to proto, že se jedná o blokaci energetické dráhy ledvin. Celá páteř je spojena s energetickou drahou ledvin a bolesti se můžou po této dráze přenášet. Odblokování krční páteře: ležíte na zádech a postupně od kosti stydké postupuji nahoru a uvolňuji vzniklé bloky. I zde je možné použít moxování. 

Odblokování oblasti bederní: až po vyladění krční páteře pokračujeme s bederní části. Ležíte na břiše a začínám u horního výběžku pánevní kostí. Dále pokračuji po meridiánové dráze ledvin. Je to obecný postup, protože někdy jsou blokády tak silné, že je musím ošetřit více a až při další návštěvě se dostaneme dále. Je to stejné jako u zkráceného svalu, šlachy. Neuděláme rožtěp, stojku, provaz, pokud se k tomu nepropracujeme. 

A dostávám se k tématu spolupráce-důvěra...ale o tom zase jindy :). Při tomto problému také používám tělové svíce, které uleví bolesti a pomáhají v případě zánětu.

Jednoduchý popis meridiánové dráhy ledvin: Začíná pod bradou a pokračuje k výběžku klíční kosti, dále se pod sternem vlevo vycentruje do středu těla až ke kosti stydké. Dále pokračuje vnitřní stranou stehna a lýtka a vnitřního kotníku, končí na spodní straně malíčku chodidla.

V těchto případech je potřeba posílit a odblokovat meridián ledvin a posílit ledviny samotné. Velmi často s meridiánem ledvin souvisí i meridián močového měchýře. Po odblokování meridiánů, přichází úleva od bolesti páteře velmi rychle.