Novoroční předsevzetí

20.12.2023

Rok co rok si tisíce lidí po celém světě dávají novoroční předsevzetí. S Novým rokem přece musí přijít i něco nového. Už se musí uskutečnit ten můj magický sen. To nevadí, že 10 let to nevýchází, teď to určitě výjde :). Jsem pevně rozhodnutá/ý. Ustojím to. Dám to. Zvládnu to. To půjde. Hned od 1.1. začnu:

- hubnout do plavek

- nenechám si od šéfa nadávat

- změním svůj přístup k zaměstnancům

- změním životosprávu

- začnu běhat, plavat, cestovat

- učit se cizí jazyk

- uzdravím se z ...

A tak dále...

Logicky teď příjde něco, co Vám chci vysvětlit :)

A to je, proč Novoroční předsevzetí trvají velmi krátce a brzy vyšumí, jako pára nad hrncem.

Náš život je dost často odrazem naší vlastní minulosti. Jak nás formovali rodiče, prarodiče, školka, škola a následně práce. Lidé kolem nás a prostředí. Z toho vyplývá, že žijeme stále pod taktovkou minulosti.

Mozek si postupně ukládá programy jako diskety (ano, záměrně používám diskety, protože jsou dnes retro). Takže i když jsme dospělí, máme svou rodinu, svůj domov a svou práci, stále nás ovládají programy nahrané na disketách. Náš mozek zná jen staré programy a podle těch se řídí. Dokonce jsou až tak moc zažité, že naše tělo funguje automaticky na základě těchto opakovaných programů. 

Tělo už k určitému chování nepotřebuje mozek. Ráno se vzbudíte, otevřete oči a tělo jede den co den stejné pohyby, stejné ranní rituály, stejné odchody do práce. Automat. Nepřemýšlíme co děláme, děláme to automaticky, každý den, den co den, týden co týden, měsíc co měsíc, rok co rok.

Tak a mozek Vám během Vašeho programu na Automat začne plánovat co budete dělat večer, zítra, pozítří, za týden. A tak Vám v hlavě lítají myšlenky. Až 70 000 myšlenek. Za den. Z 90% stále stejných. (vidíte zde nějaký prostor na změnu?)

Jak velký význam nebo zásah má pro mozek informace o Novoročním předsevzetí?

Bohužel Vás zklamu, ale žádnou. Je to jen informace. Bez přípravy. Bez nácviku. Vyšumí. Tak jako spousta myšlenek, které si mozek omýlá stále dokola. A Vaše tělo se brání a dělá vše pro to, aby se dostalo zpět do své komfortní zóny.

Váš mozek Vás začne podrývat, začne Vám říkat to, na co je naprogramovaný: "nedokážeš to", "už tolikrát jsi to zkoušel/a", "máš slabou vůli", "tak nic, zkusíš to příště", "neblbni, vždyť to nejsi ty" a  t a k   d á l e.

Víte, pokud chcete v životě něco změnit, je důležitá opravdovost. A ta spočívá v práci se sebou. Uvedu častý příklad, proč nevychází novoroční předsevzetí - zhubnutí do plavek. Tak už tohle předsevzetí si sebou nese zkázu hned po létě neli dřív.

Pokud chcete změnit sebe ať už v jakémkoli směru, je zapotřebí si definovat jasný cíl. Jasný cíl s jasnou povznášející emocí(pocity) a s jasnou vizí. (Chci zhubnout, abych ulevil/a kloubům, moc mě bolí - pocit vděčnosti - vize jak s lehkostí běžím po louce a bez bolesti). Budete jako magnet, který k sobě přitahuje životní situace, které si sami předem vytvoříte.

Mozek totiž nepozná, jestli se jedná o realitu, která už běží, nebo o Vaši představu, která obsahuje 3 důležité části - cíl, pocity/emoce, vize. Pošlete tímto otisk do kvantového pole. Myšlenka má povahu elektrické energie, emoce/pocity magnetického pole. Dohromady vysíláte elektromagnetický otisk. Razítko. :)

Upgradujte svůj zastaralý software a staňte se tvůrci vlastního života!

Tohle a nejen to, bude součástí připravované individuální meditace.

Přeji Vám krásný den a spoustu nových zážitků.


Díky za pozornost.