Neuralgie trigeminu - zánět trojklanného nervu.

30.01.2023

Jedná se o nejsilnější hlavový nerv a jeho narušení, ať už zánětem nebo poraněním je velmi bolestivé. Většinou se bolest šíří do jedné poloviny hlavy. Skládá se ze tří hlavních větví, takže bolest se může různě přenášet od ucha ke spodní a horní čelisti, na lícní kosti a dokonce až na temeno hlavy. Zakončení trojklanného nervu vedou až na vnější kožní vrstvy, proto může být i kůže na obličeji nebo hlavě citlivá a bolestivá na dotek.

Velmi důležitá je rychlá diagnóza. Vyloučit problémy se zuby - to by měl dnes dobrý zubař zvlánout. Je to dost zásadní, protože k této bolesti určitě nechcete, aby Vám trhali zdravé zuby. Ale jak píšu, dnes je to běžná věc a doktoři ji umí rozpoznat. V tomto období je možná příčina - napadení chladem a větrem. 

Masáž trojklanného nervu - existují spouš´tové body, které umí ulevovat od bolesti. Pokud už je nerv v zánětu, je potřeba zánět vytáhnout ven. Jak na to? Nachystejte si tři až čtyři dny volna, protože čas je to, co bude hrát pro Vaše uzdravení. Jde o to, že je potřeba intenzivně ulevovat od zánětu. Aplikuji 3x denně tělové svíce. Ráno, odpoledne a k večeru. K večeru ještě zařadím moxování aku bodu TE 21 (nachází se u předního zářezu ušního boltce), který je součástí energetické dráhy Tří zářičů. 

A dále prohřívám trojklanný nerv po celé jeho délce. A protože bylo místo napadené chladem, mohu použít tinkturu Modrá modřinka, kterou také používám při masážích, kde je potřeba doplnit jangovou, teplou energii.