Energetická masáž a moxování pelyňkovými doutníky.

22.11.2022

Moje nejka je energetická masáž. Je to energie, která proudí skrze mne a je prostě boží. Dokáže nabít tělo tam, kde je vyčerpané, odebrat energii tam, kde je ji moc a hlavně mi vždy řekne co Vás trápí. Navádí a provádí mě Vašim tělem. Řekne mi, kde mám promasírovat spoušťové body, kde mám moxovat akupunkturní body, použít tělové svíce a jakou meridiánovou dráhu je potřeba vyladit. Když ke mně příjdete, tak ji poznáte hned při první návštěvě, protože většinou začínám s ní.

Moxování a moxovací doutníky. Pro mě jsou vítaným pomocníkem. Když jsem si je vzala poprvé do ruky, jako bych už s nimi někdy pracovala. Stejně tak, jako s tělovými svícemi. Jak je tedy používám? Jsou takovým mým doplňkem a zesilovačem. Představte si wi-fi. Máte signál, ale v některých oblastech, místech potřebujete zesilovač, abyste měli lepší příjem. A ten příjem jste Vy.

Při energetické masáži nacházím místa, aku body a ty pěkně dobíjím a pouštím jim energii na doplnění. Pak buď použiji tělovou svíci nebo ne (záleží dle stavu klienta) a můžeme se pustit do moxování. Moxování trvá cca 30 minut. Nechci škatulkovat, jak dlouho se má moxovat, protože někdy je to kratší někdy delší. 

Právě období podzim, zima a jaro jsou ideální na moxu. V období  léto-podzim a zima-jaro jsme nejvíc náchylní na různá onemocnění chladem. Proč chladem? Chlad odebírá z našeho těla jangovou teplou energii a pokud zimu podceníme, můžeme očekávat např. tyto komplikace: bolest zad, beder, ledvin, krční páteře, ramenou, horních a dolních cest dýchacích, močový měchýř, klouby. 

Dále moxování používám při akutních a chronických stavech (ischias, tenisový loket, syndrom zmrzlého ramene, zácpa, průjem, blokády páteře, záněty - močového měchýře, prostata, trojklanný nerv, migréna, pooperační stavy apod.). Kdy je zlepšení poznat po pár masážích. Používám nekouřivé moxovací doutníky, protože pracuji v uzavřeném prostoru. Ale musím říct, že kouřivé moxovací doutníky mají trošku větší grády. 

Ty používám pouze v dobře odvětrávané místnosti nebo ideálně venku (kouřová moxa má i antiseptické účinky a její kouř je vhodný na vředy a vnější infekce). Moxování prohřívá a doplňuje jangovou energii (teplo). Doplňuje ji tam, kde převládá jinová energie (chlad) a vytahuje také vlhkost z těla. Zvyšuje obranyschopnost organismu oproti vnějším vlivům. Nelze jej použít u horečnatých onemocněních a u bodů, které nelze moxovat dle TČM.