Jizvy, rány a pooperační stavy.

29.11.2022

Snad každý z nás má nějakou tu jizvičku. Každá jizvička se dá léčit, ať už je na těle nebo na duši. Možná se ptáte, proč by se měla jizva léčit, když je to symbol zahojení rány? Protože pokud se zavčas po úrazu, ráně nebo operaci neošetří, může v těle vytvořit energetickou hráz.

Zkuste si představit říční systém, který je velmi členitý a navzájem propojený. Úplně stejně na tom jsou naše energetické dráhy. A teď si představte, že vystavíte na jednom z toků hráz. Co se stane? Hráz brzdí přirozený proud vody v řece, zadržuje ji a tím ovlivňuje další řečiště, které bylo s tímto propojené. Už tady chybí flow. A vzniká tlak. Stejně je to s našim tělem. Hráze, představují jizvy na našem těle.

Měli bychom věnovat pozornost i jizvám na kůži, protože i ona je součástí energetického propojení. Dobré zkušenosti mám s jitrocelovým olejíčkem, který je vhodný na povrchové rány na kůži a lehké popáleniny. Můžete si ho vyrobit i sami doma. Urychluje hojení a lehce znecitlivuje místo poranění.

Pokud máte po operaci, je potřeba jizvu po zahojení začít opečovávat. Teď myslím tu, kterou vidíte na kůži a můžete si ji ošetřit sami nebo pokud se jizva nachází na místě, kde nedosáhnete (záda), můžete poprosit někoho blízkého o pomoc. Myslím si, že není ani tak důležité čím ji budete masírovat, důležité je ji masírovat a uvolňovat okolní napětí a tímto snižovat energetický blok. Samozřejmě procesu hojení přispívají různé speciální bylinné oleje např. jojobový.

Energetické bloky jako jsou jizvy můžou způsobovat různé další problémy. Příklady: jste po operaci, ale bolest stále neustupuje. Po operaci kolene, začnete mít problémy s močovým měchýřem nebo ledvinami. Začne Vás bolet i to druhé zdravé koleno. Někdy problémy s močovým měchýřem a ledvinami přichází dřív a až po nějaké době se dostaví bolesti kolene, ramene, kotníku (jedná se o meridián ledvin a močového měchýře). Vše je vzájemně propojené a pokud nevěnujeme pozornost našemu tělu a tomu co nám říká už od prvních příznaků, můžeme se dopracovat i k těmto operacím.

S jizvami pracuji následovně:

Pokud ke mě přijdete po operaci a jizva je již zahojená, začnu s energetickou masáží (dále jen EM). Rovnou použiju i vhodný olejíček a ošetřuji oblast, která byla operovaná. Následně ošetřím celou energetickou dráhu.

Příklad 1: operace tlustého střeva 

Pozn.: při energetické masáži "uklidňuji" Vaše vnitřní orgány. Jsou po operacích často roztřeseny a zvykají si na prodělanou změnu.

EM také ošetřím vnitřní jizvy. EM způsobí urychlení hojení, což je taky fajn. Takže postupuju zevnitř ven až se dostanu k viditelné jizvě. Někdy také pro uvolnění napětí použiji moxování nebo tělovou svíci. Moxování provádím kolem jizvy a jen lehce přes. Svíci lze aplikovat přímo na jizvu - krásně z těla vytahuje případné záněty a uvolňuje zbylé napětí. 

Dále je potřeba trávicímu ústrojí trošku :) pomoct. Takže je fajn jíst víckrát denně menší porce a stravu pořádně rozžvýkat. Je lepší jíst tepelně upravené potraviny např. zeleninu nejíst syrovou, ale dušenou nebo připravenou na páře. Vyhnout se tučným, slaným, smaženým a kořeněným jídlům. A na závěr, začít se pořádně radovat ze života!!! :)

Příklad 2: operace vaječníku

Při operaci byl odebrán jeden vaječník. Při těchto případech je víc jak nutné ošetřit jizvy a pooperační stav klientky. V pánevní oblasti máme větší riziko vzniku srůstů, které mouhou zasáhnout střeva a další vnitřní orgány. Tyto srůsty pak ovlivňují držení páteře a mohou způsobit nepříjemné bolesti v oblasti bederní. Na to reagují velmi rychle svaly a šlachy v oblasti pánevního dna. 

Bolest se může přestěhovat i do oblasti lopatky, ramene a krční páteře. Představte si provaz a každý další uzlík, který se na něm utvoří ho o dost zkrátí. Přesně tak fungují vzniklé srůsty. Někdy se dají operativně odstranit a někdy jsou už tak prorostlé, že operace znamená velké riziko. Ideální je tomuto předejít, ale pokud už nějaké srůsty máte, můžeme na nich začít pracovat. Protože i ony se v těle chovají jako jizvy - energetické hráze. I zde je postup podobný jako u pooperačního stavu střev. 

Začnu s EM a vhodným olejíčkem a následuje moxování, které svým sálajícím teplem uvolňuje napětí. Následně použiji tělové svíce a ošetřím vnější jizvy. Je dobré mít na mysli, že pokud je odebrán vaječník, pěkně to s Vašimi hormony zacloumá. A nejen s nimi. Během jednoho sezení nemůžeme stihnout vše a je to obecný postup. Každý jsem úplně jiný a s našim tělem je to totéž jako s otiskem prstu.

Nehojící se rány:

U těchto případů používám pouze EM, moxování kouřovými doutníky a tělové svíce - pokud je třeba. EM je v tomto případě pouze bez doteku (zahají regenerační proces těla) a u kouřových doutníků používám pouze jejich dým, který má antiseptické účinky. Tělové svíce můžu použít, pouze v místech, kde bych našla energetický blok, ale nelze pokládat na otevřenou ránu.

Výborně na moxování a EM reagují jizvy po císaři. Jde o hluboký řez, který potřebuje patřičnou péči. Oblast břicha je velmi citlivá a proudí v ní hned několik energetických drah. Mmj. řez prochází sedmi vrstvami svaloviny. Při EM se dostanu do těch nejhlubších vrstev a podpořím hojení a regeneraci tkání. K další regeneraci můžu doporučit tinkturu TČM "Osm perel", popřípadě houby TČM "Reishi, Auricularia (Jidášovo ucho)".

V těchto všech případech doporučuji navštívit zkušeného bylinkáře, který Vám namíchá bylinný koktejl přímo na míru. Bylinky jsou totiž k nezaplacení ...

Na závěr:

Jak dlouho se hojí jizva po operaci? Pokud budete navštěvovat mé energetické hojivé masáže, tak urychlíme hojení i o několik měsíců.