Jak zatočit s úzkostí

06.06.2024

Obecná příčina nemocí je "existenční strach"

Začnu krátkou omáčkou a pak už to bude sous vide...

Nemoc, kterou máte, Vás má něco naučit. Proto je tady. Jinak řečeno, dosavadní život nebyl v souladu se srdcem, duší a myslí. Přehlíželi jste signály, které Vaše tělo vysílalo jako varovné blikající majáky. Co je důležité, je příjmout tento stav. A převzít zodpovědnost za své zdraví v tomto případě nemoc.

Když jsem zvolila nadpis Jak zatočit s úzkostí, tak jsem myslela opravdu zatočit. Obrátit život o 360 nebo vystoupit z kola, ve kterém běžíte jako křeček. Běžíte a nevidíte světlo na konci tunelu a víte, že už Vám dochází síly. Nežijte v NADĚJI že se to už někdy utřepe, že to snad samo zmizí. Naděje je chudý žebrák! Začněte Vy, hned teď. Nečekejte na nic.

A přicházím s doporučeními:

Nebuďte v tom sami - hned teď si začněte hledat člověka, který Vám umí s úzkostí pomoci. Léčitel, terapeut, šaman, šamanka... doplňte si co je pro Vás OK. Tento člověk by Vám měl být sympatický, měl by vědět co dělá a proč to dělá. A hlavně, měl by Vám hned říct příčinu. (tu často klienti neumí popsat, protože ji nechtějí vidět ani slyšet, protože je bolestivá a ve většině případů je potlačená). Dost často se skrývá v období dětství a dospívání. 

Tento krok doporučuji udělat jako první.


Skupiny na sociálních sítích - pokud jste členem skupiny na sociálních sítích o úzkostech nebo psychosomatiky, co nejrychleji z ni vystupte a nečtěte nic podobného. Pouze se tam utvrzujete, že je někdo na tom podobně jako Vy, ne-li hůř. Tím, že se krmíte těmito informacemi, jen rozšiřujete neuronové spoje v mozku s názvem "ÚZKOST"! A Váš stav se sledováním těchto skupin nezlepší, věřte mi. Raději si najděte skupinu nebo osobu, která Vám bude hodnotou, obnovte svůj koníček, přátelé atd. něco co je pro Vás reálné a hmatatelné.


Média - omezte co nejvíce sledování médií. Konkrétně TV zprávy a politické debaty. Nic hezkého tam nenajdete a opět krmíte mozek nereálným strachem. S informacemi, které slyšíte stejně nic neuděláte, protože se již staly a pokud chcete někomu nebo něčemu pomoci, začněte u sebe.

Postavte sebe na první místo - vím, není to jednoduché a není to sobecké. Je to nutné!!! Vraťte se k doporučení - Nebuďte v tom sami.

Stravování - abyste zatočili s úzkostí, potřebujete tvořit sertotonin.

Náš druhý mozek se nachází ve střevech. Tvoří síť více než 100 mil. neuronů, které komunikují přímo  s mozkem v lebce. Tento "střevní" mozek se však nezabývá poezii, láskou, filozofií ani tím, zda existuje život po smrti. Jeho práci je denní rutina trávení: rozkládání potravy za účelem získávání živin, vstřebávání těchto živin a následné vylučování odpadu. 

Střeva komunikují s mozkem prostřednictvím bloudivého nervu, který se táhne jako had od střeva vzhůru tělem a informuje mozek jednak o tom, zda máte hlad nebo jste sytí, ale také mu předává zprávy od vašeho instinku ve střevech.

Střeva produkují více než 90% serotoninu v těle. Serotonin je zároveň hormon a neurotransmiter (přenašeč informací mezi buňkami) a hraje klíčovou roli ve vývoji našeho předního mozku, oblasti NEOKORTEXU, díky kterému se učíme a vnímáme spiritualitu a vyšší emoce, jako je láska. Umožňuje nám získávat  nové zkušenosti, 

SEROTONIN PODPORUJE RŮST NEURONŮ. Když je tato část mozku poškozena stresovými hormony kortizolem a adrenalinem, už se nenaučíme cokoliv nového. Žijeme ve světe, "to už tady jednou bylo", neschopni nových zkušeností, neumíme nic nového objevit ani se znovu zamilovat.

Začněte pravidelně jíst, ve stejný čas. Vyhněte se fastfoodu, tučným a smaženým jídlům, cukrům, Jezte méně bílkovin, ale o to kvalitnější. Zařaďte teplé snídaně (pokud snídáte). Jezte kvalitní zeleninu a ovoce. Pijte alespoň 1,5 l denně. Podpořte své tělo, aby se začlo uzdravovat. Je to jeden z nejdůležitějších kroků, které pro sebe teď můžete udělat.

Les - navštěvujte co nejvíce les a hory. Mají léčivé účinky. A pokud se v blízkosti nachází řeka či potok, vstupte do něj a chvíli vnímejte ledový pocit a pusťte po proudu pár zlých myšlenek nebo emocí, které Vám obtěžují život.

Je dobré si uvědomit:

PROČ SE CHCI UZDRAVIT

CÍL

MOTIV

Abyste si vytvořili svůj nový projekt, je potřeba změnit a přepsat ten starý.

Aby jste se uzdravili, tak dalším krokem je rozšíření vědomí. Ztišit svou příliš zaměstnanou mysl a vrátit se zpět ke svému přirozenému, nedomestikovanému já, tedy k tomu, kým jste bez veškerých společenských rolí a očekávání, mailů a seznamů úkolů, ke svému autentickému já.

Na čem může ztroskotat Vaše uzdravení?

Nenajdete si na sebe čas!

Budete stále upřednostňovat druhé před sebou!

Nenaučíte se říkat NE situacím, ve kterých se Vám svírá srdce nebo bezprostředně po nich.

Výmluvy a nedočkavost.

Strach.

Pády - počítejte s tím. Ale vždy když spadnete, vstanete silnější. Protože jste se rozhodli nevzdát se! Máte přece svůj nový projekt.

Držím pěsti a pokud byste chtěli znát konkrétní doporučení přímo pro Vás, jsem tu :)

Eva