Jak masáže pomáhají při syndromu zrmzlého ramene?

31.10.2022

Častým jednostranným přetěžováním ať už pracovním, sportovním nebo špatným návykem (např. držení telefonu mezi uchem a ramenem, řízení v autě - jedna ruka na volantu, klimatizace, nachlazení atd...) si můžeme přivodit tuhle nepříjemnou a velmi bolestivou potvůrku. 

Může přijít nečekaný stres, něco co nás hodně rozhodí. Hlava Vám říká, to zvládnete a zase jdete přes bolest. Většinou, úplně na začátku, než se objeví akutní bolest, nám tělo dává různé signály, třeba i několik měsíců. Nejsou zas až tak bolestivé, stačí si na den dva odpočinout a bolest je fuč. 

Může to být občasná bolest v ramenním pletenci. Někdy se bolest stěhuje do jiných partii např. biceps, předloktí, ruka, krční páteř, bolest mezi lopatkami apod. Pokud tomu nebudeme věnovat pozornost, vezmeme si růžový prášek, tak bolest na čas ustoupí. Tímto si zaděláváte na další komplikace.

Jak pomáhají masáže?

Pokud přijdete s akutní bolestí a ruku vám tělo zafixovalo k tělu a hybnost se velmi omezila, tak jdeme rovnou na masáž spoušťových bodů. Vyhledám místa, která jsou napjatá jako struny na houslích. Ty se u tohoto syndromu nachází většinou u lopatky, ramenního pletence a páteře. Tato masáž není úplně relaxační, avšak uvolní napětí a rozpustí akutní bolest. 

Následně používám energetickou masáž, která doplní energii tam kde chybí. V tomto případě jako zesilovač, používám moxovací doutníky. Prohřívám a uvolňují šlachy, svaly a rovnou se zaměřuji na moxování akupunkturních bodů. Následně prohřívám energetické dráhy. U syndromu zmrzlého ramene prohřívám např. meridián tří zářičů. Může to znít složitě, ale naše tělo je velmi propracovaný a důmyslný systém. 

Proto, práci s Vámi beru vždy s pokorou a velmi důsledně. Po týdnu ucítíte úlevu, bolest ustoupí, po dvou týdnech se Vám začne vracet hybnost ruky. První týden doporučuji masáž 2x denně (bolesti jsou nejvíc intenzivní večer, proto je dobré přijít dopoledne nebo po obědě a potom k večeru). Druhý týden jednou denně. Třetí týden dle Vaši potřeby.