Časté bolesti hlavy, migréna. Masáže vs. růžový prášek...

07.11.2022

Energetická masáž velmi dobře funguje na bolesti hlavy, migrénu. Při energetické masáži vždy hledám příčinu. Tahle "nemoc" sídlí v hlavě a to proto, že právě hlava-mozek jsou příčinou. Nemám na mysli občasné bolesti hlavy, které vznikají z dehydratace organismu, nesprávné a plytké dýchání, po nadměrné konzumaci alkoholu atd. Příčina může být i ve ztuhlosti svalů a úponů v oblasti krční páteře a lebky. Pojďme se podívat zblízka, proč právě bolest hlavy, migréna, jsou tak častým úkazem.

V dnešní uspěchané době jsme si zvykli na to, že když nás něco bolí, vezmeme si růžový prášek (budu se o něm často zmiňovat) a máme na chvíli pokoj.

Jenže při akutní bolesti hlavy, migréně, už růžovka nepomáhá. Nepomáhají ani žádné další driáky. Ty Vás ještě navíc oblbnou, ale příčinu nevyřeší. Chceme a hledáme rychlou úlevu, což je pochopitelné. Bohužel, nepátráme po tom, proč nás bolí hlava nebo trpíme na migrény...

Příčin může být nespočet. A to proto, že každý jsme jiný a každý si šlapeme tu svou životní cestičku tak, jak umíme. Nejčastější příčinou je stres. Pro mě, je ale slovo stres, docela objemné. Co všechno se do tohoto slovíčka vejde. 

Uvedu některé příklady: nezpracované zážitky z minulosti, dětství, zprávy v TV nad kterými by člověk žasnul, úplně né perfektní šéf, kolegové v práci a práce samotná, dlouhé sezení u počítače, nadměrné užívání cukrů a kofeinu, rodinný život, různá zklamání, které vznikají z našich očekávání... seznam je přátelé velmi dlouhý. 

Pokud si Vaše životní situace nezpracujete, častých bolestí hlavy a migrén se nezbavíte. Tak jako jiných nešvarů, které stres způsobuje. Ale o tom zase jindy.

A teď pozitivní zpráva, prostě to jde... Energetická masáž funguje už od první návštěvy. Začínám u hlavy, kde pracuji s Vašim přepracovaným mozkem a myšlenkami a následně ošetřím celé tělo. Až když jsou energie sladěny, použiji i tělové svíce, které jsou pro tyto případy jako stvořené. Přikládají se buď na místo mezi obočím (tzv. třetí oko) nebo na spánky. 

Dávám ještě jednu černou tělovou svíci na břicho nad pupík. Doporučuji posílit vylučovací soustavu a pít bylinkové čaje od zkušených bylinkářů. Velmi dobré zkušenosti mám s produkty od firmy Energy, TopVet (green idea) a MycoMedica/YaoMedica.

 A jak už jsem zmínila, každý jsme jiný a jedinečný a příbalový leták na masáže nemám. Jen vím, že vedlejší účinky jsou příjemný relax, vypnutí mozku, odpočinek a následná úleva, která je úplně jiná a trvalá, než když si vezmete růžovou pilulku. :)