Alergie a astma, jejich příčina a následná léčba pomocí masáží.

09.11.2022

Alergie a astma patří mezi další civilizační nemoci. Jde o poruchu imunitního systému, kdy nejvíce jsou postiženy plíce, plicní sklípky, průdušky. Alergie pokud se neřeší, tak velmi často vyústí v astma. Většina astmatiků jsou také alergici. Když se na to kouknu z hlediska energie, se kterou pracuji, jde o chybějící životní (vitální a obrannou) energii, jistý proud života, který pokud není v harmonii, způsobuje tyto příznaky.

Jak to funguje? Tuto energii ozačují v TČM jako Wei Qi, Pokud je narušená, vznikají jisté energetické poruchy, mezery, díry. Tyto díry způsobují oslabení některých vnitřních orgánů - v tomto případě plic, sleziny a ledvin. Slezina je zodpovědná za nadměrnou tvorbu hlenu. 

Ledviny zase pomáhají plicím při nádechu. Klasická léčba u astma používá pro uvolnění a sklidnění kortikoidy, A při alergii léky, které roztahují plicní sklípky, snižují alergickou rýmu, svědění apod. Vám se sice na nějakou dobu uleví, ale chcete opravdu do sebe sypat tyhle chemické směsi? 

Alergií je stále více (ať už na vnější vlivy nebo na konzumaci různého jídla) a myslím si, že existuje i jiné řešení. Netvrdím a ani nechci abyste hned odhodily svoje léky, ale zkuste se nad tím zamyslet.

Při těchto případech nejdříve pracuji na tom, aby se Vám co nejdříve ulevilo - takže začnu doplňovat energii v místech, kde chybí a to jsou plíce, slezina a ledviny. Následně ošetřím celé tělo. Když je třeba použiji tělové svíce a moxovací doutníky (pro prohřátí akupunkturních bodů). Měli bychom se vídat aspoň rok. Jak často už záleží jen a jen na Vás. 

Také dopručiji upravit stravu a vynechat kravské mléko a výrobky z něj nahradit za kozí a ovčí (pokud na ně máte alergii, můžete vyzkoušet i vegetariánské/veganské verze). Omezit sladkosti, bílé pečivo a tučná slaná jídla. Posílit ledviny, slezinu a plíce bylinkovými čaji. A pokud to jde, vyhýbat se stresu, pracovat s ním a nenechat se rozhodit. 

Důležité je, abyste co nejvíce byli v klidu. Můžete zkusit nějakou řízenou meditaci nebo si pustit relaxační hudbu. Pokud byste chtěli, můžu Vás naučit meditaci, kterou mě naučil "můj šamánek" a funguje na vyčištění myšlenek, uvede Vás do klidu a sami sobě si vytvoříte energetickou ochranu.